Obstawianie meczy – co musisz wiedzieć?

0
227
Obstawianie meczy - co musisz wiedzieć?

Wielu z nas interesuje się sportem. Niejedna osoba siedząc przed telewizorem włącza dany kanał lub konkretne wydarzenie sportowe. Oglądając, każdy jest ekspertem. Aby sprawdzić swoją intuicję i wiedzę – w Polsce działają legalni bukmacherzy, którzy oferują zakłady sportowe na obstawianie meczy.

Podatki

W Polsce obowiązują dwa podatki:

  • Pierwszy z nich jest płacony od razu przy zawarciu zakładu i wynosi 12% sumy kwoty, za która zawarliśmy zakład (np. zagraliśmy za 100 zł to rzeczywista kwota po odliczeniu podatku to 88 zł);
  • Drugi podatek wynosi 10% i jest płacony tylko wtedy gdy nasza wygrana przekracza 2280zł i zakład okazał się wygrany (np. od wygranej 3000 zł drugi podatek wynosi 300 zł. Całkowita kwota wygranej wynosi 2700 zł.

Każdy bukmacher przy zawarciu kuponu z klientem od razu nalicza należne podatki. My później, przy odrobinie szczęścia cieszymy się wygraną zamiast myśleć o Urzędzie Skarbowym.

Warto wspomnieć o tym, że kwoty z podatków trafiają wyłącznie do kasy państwa. Bukmacherzy nie robią problemów z sytuacją gdy gramy dwa takie same kupony po 50 zł i na każdym z nich mamy 1500 zł do wygrania. Mamy wtedy łącznie do wygrania 3000 zł – zamiast 2700 zł grając jednym kuponem. Bukmacher cieszy się, że ma klienta a my cieszymy się ze mamy 300 zł więcej omijając drugi podatek.

Legalni bukmacherzy

Nasze prawo nakreśla przede wszystkim jeden przepis by być legalnym bukmacherem – stosować się do podatków od gier hazardowych. Rynek w tym sektorze nie jest zdominowany przez jednego ,,giganta” a wręcz został podzielony. By pozyskać nowych graczy często decydują się na reklamę za sponsorowanie danego klubu, wydarzenia lub rozgrywek. Warto wspomnieć, że niektórzy oferują przy rejestracji dodatkowy bonus dla sympatyków klubu, który oni sponsorują. Najpopularniejszymi są Fortuna i STS ale również dużą sympatią cieszą się Betclic, Betfan, ForBET, LV BET, eTOTO, Noblebet, Totolotek, eWINNER, TOTALbet, Fuksiarz, Superbet czy PZBUK. Każdy z nich ma specjalną ofertę dla nowego klienta, a podwojenie pierwszej wpłaty i pierwszy zakład bez ryzyka to najczęściej stosowane metody.

Jak zagrać?

Zagrać można w punkcie stacjonarnym danego bukmachera jeśli taki posiada w Naszym mieście lub internetowo z dowolnego urządzenia.

W punkcie lub ze strony internetowej spisujemy konkretny numer zdarzenia. Przy nim znajduje się cyfra z opisu. Oznacza ona nasze zdanie w kwestii końcowego wyniku meczu, w sytuacji kiedy chcemy zawrzeć kupon stacjonarnie. Finalnie dostajemy wydrukowany kupon. Natomiast mobilnie wystarczy klikać w poszczególne zdarzenia by się zapisały na Naszym ekuponie.

Rejestracja

Stacjonarnie nie musimy się rejestrować ani podawać naszych danych. Gdy chcemy grać mobilnie to bukmacher wymaga naszych danych osobowych takich jak pesel czy skan dowodu osobistego. Niektórzy dopuścili możliwość weryfikacji swojej tożsamości w punkcie danego bukmachera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here