Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

0
194
Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna urodowa stała się ostatnio ogromnie modnym wyborem. Coraz szersze grono osób zgłasza się na wykonanie konkretnych zabiegów korygujących ich szeroko pojętą urodę i komfort. Coraz większe zainteresowanie spowodowało, że powstaje więcej salonów medycyny estetycznej, a co za tym idzie ceny stają się zauważalnie bardziej przystępne. Dzięki temu procesowi dziś nie tylko modelki i ludzie show biznesu mogą sobie zafundować wizualne poprawki. Różnorodność takich zabiegów również jest szeroka. Wyróżniają się spośród nich te, które zdecydowanie wybierane są najchętniej.

Mezoterapia

To wybór z najbezpieczniejszych zabiegów. Bazuje na wstrzyknięciu substancji leczniczych, regenerujących czy odżywczych ściśle w obręb skóry. W efekcie mezoterapii do wszystkich z błon skóry mają możliwość przebić się kompozycje aktywne, np.: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, lub pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -działa dzięki wprowadzaniu w głąb skory kompozycji czynnych przy udziale fal radiowych; przeprowadza się również mezoterapię bezigłową gdzie nośnikiem (najczęściej witaminy C i retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg bardziej skomplikowany, wykonywany z wykorzystaniem igły; opiera się na dostawie związków2 aktywnych za sprawą igły w formie koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Na co dzień zwana także mikro peelingiem. To zabieg mechanicznego ścierania naskórka przy udziale konkretnie kontrolowanego ciągu mikrokryształów. Mikrodermabrazja to proces, który złuszcza, wzbogaca w tlen i wspiera skórę, a dodatkowo pobudza wytwarzanie kolagenu. Za sprawą czego dozwala na pozbycie się problemów jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a również i nawet blizny. Zabieg ten kategoryzuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób mających skórę cienką i wymagającą, a także dla alergików (podczas zabiegu nie gromadzi się się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -wykorzystywane są mikrokryształy tlenku glinu; rekomendowana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej delikatna technologia; tlen ponadto obkurcza naczynia krwionośne, edukuje opuchliznę i wstrzymuje rozwój bakterii; stąd też metodę tę doradza się wybierać przy aktywnym trądziku, jak również w skóry naczynkowej.

Wypełnianie ust

Proces opiera się na zwiększaniu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą dostarczenia kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do wyczekiwanego wyniku. Jest to łatwy zabieg, trwający zwykle wliczając w to sondaż wstępny z klientem od 45 minut do 60 minut. Efekty występują od pół roku do roku.

Botoks

Czyli jad kiełbasiany to miano handlowe toksyny botulinowej. Następstwa reakcji botoksu spróbowały w pierwszej kolejności neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki biorą się z dużej aktywności mięśni w obrębie twarzy. Mięsień ten obkurcza się, gdy odbierze właściwy impuls z włókna nerwowego. Jeśli wstrzyknięty zostanie botoks, nerw zaniecha wysyłania impulsów, a w rezultacie czego nie wystąpią zmarszczki. Rezultat utrzymuje się ok. 6 miesięcy.

W wyniku użycia botoksu można pomniejszyć:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Przy użyciu botoksu można również zregenerować włosy.

Liposukcja

To sposób odsysania niepożądanego tłuszczu. Tłuszcz można odessać z wielu części ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Decyduje się na nią aby zredukować ilość komórek tłuszczowych, Aczkolwiek nie zawsze staje się to wystarczające, przy znacznej nadwadze nieodzowna okazuje się ponadto lipektomia (skasowanie nadmiaru rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here