Meble kuchenne na wymiar – realizacje w Warszawie

0
558
Meble kuchenne na wymiar - realizacje w Warszawie

W kuchni szykujemy dania dla domowników, raczymy się poranną kawą czy wertujemy prasę. Żeby takim miejscem jednak była należy ją odpowiednio zaplanować. Tworzenie wystroju kuchni to nie tylko wybór frontów mebli czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Pomimo tego estetyka również jest istotna. To ona odpowiada za to, że nie tylko wygodnie spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.

Jak dobierać meble kuchenne?

W pierwszej kolejność warto wspomnieć, że meble do kuchni można nabyć gotowe jako całościowy aneks w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiegoś sieciowego sklepu meblowego lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar.

Pierwsza możliwość sprawdzi się najlepiej w przypadku małych mieszkań na wynajem. Przestrzeni roboczej jest bowiem niezwykle niewiele, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co w tym wypadku jest zaletą to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz realizacji.

meble kuchenne na wymiar realizacjeJeśli jednak projektujemy kuchnię na własny użytek słuszniejszym rozwiązaniem będzie druga opcja. Możemy tutaj swobodniej operować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. Ta opcja nadal jednakże nie jest bez wad. Musimy dokonywać wyboru z podanych rozmiarów szafek, często więc zostaje luźna przestrzeń w kuchni. Co w niewielkiej kuchni robi sporą różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, stąd też najczęściej kończy się na dobieraniu AGD pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To rodzi następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej także pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i tu warto się zastanowić, gdyż producentów zabudowy kuchennej na wymiar jest sporo, zatem może się okazać, że wydając dodatkowo naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Dlaczego więc warto wybrać kuchnię na wymiar?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni w kuchni. Meble kuchenne są perfekcyjnie dostosowane do jej rozmiaru. Wykonawca zabudowy kuchennej na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra. Pełna swoboda w ustawieniu wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich wybranych szafek, szuflad czy półek. Jest wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakieś miejsce możemy dodać szafkę typu cargo lub wstawić tam półki.

Zabudowa urządzeń AGD

Wybierając meble kuchenne na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest wiele więcej. Wygląd tych sprzętów często zaburza spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej zyskujemy lekkość, czystość linii i doskonały minimalizm pomieszczenia. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich się zbiera.

Kilka słów na koniec

Warto więc wybierając meble na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to oczywiście więcej zachodu, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów kuchni jest obecnie bardzo szeroki, spokojnie więc można znaleźć kogoś kto zrobi nam zabudowę kuchenną na wymiar w zadowalającej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj