MacBook nie ładuje się – przyczyny i rozwiązania

0
214
MacBook nie ładuje się - przyczyny i rozwiązania

Dość często w centrum serwisowym Apple idared-serwis.pl w Warszawie jest zgłaszany problem odmowy ładowania MacBooka. Zazwyczaj opis usterki jest zawsze taki sam – „ MacBook przestał się ładować ”. Oczywiście korzystanie z takiego laptopa jest niewygodne lub niemożliwe. Ale nie martw się, skutecznie możesz rozwiązać ten problem. Zastanówmy się nad głównymi przyczynami awarii i metodach naprawy.

Dlaczego MacBook przestał się ładować?

Warto wiedzieć, że nie ma jednej przyczyny takiego zachowania notebooka. Każdy przypadek jest indywidualny i konieczna jest profesjonalna diagnoza serwisanta. Te przypadki są jednak bardziej powszechne:

  • Stary, zużyty akumulator. Bateria jest zużyta i nie można jej ponownie naładować. Do tej kategorii zalicza się również używanie zużytych baterii, które szybko przestają nadawać się do użytku. Szczególnie trudne sytuacje charakteryzują się deflacją (wzrostem wielkości) baterii, krótkimi przerwami, a nawet pożyczaniem. Wymagana jest instalacja oryginalnej baterii Apple.
  • Uszkodzona płytka zasilacza. Często określana jako „Power Board”, płyta ta jest odpowiedzialna za zasilanie ładowarki akumulatorów i rozdzielanie energii pomiędzy komponenty systemu. Zasilacz i kontroler USB mogą ulec spaleniu w wyniku skoków napięcia, przedostania się wody lub znacznego przegrzania. Wymagana naprawa komponentów lub wymiana wadliwej części.
  • Wnikanie wody do wnętrza MacBooka. Jeśli notebook zostanie zalany cieczą: Może dojść do przepalenia się części eksploatacyjnych lub korozji. W celu osuszenia i oczyszczenia termicznego urządzenia konieczny jest serwis w wykwalifikowanym centrum serwisowym.
  • Porty są zablokowane. Peeling i żwirek gromadzą się nie tylko w całej obudowie, ale także we wszystkich portach i gniazdach. Brud, wilgoć i inne substancje mogą zakłócić kontakt i laptop nie odczyta ładowarki. Zażądaj natychmiastowego profilaktycznego czyszczenia Maca.
  • Użycie nieobsługiwanego kabla. Upewnij się, że masz odpowiedni kabel do ładowania dla swojego McBooka. Na przykład, Twój model wymaga kabla o mocy 100W, a otrzymujesz tylko 61W. Podobnie jest z pojemnością adapterów ładujących, niedopuszczalne jest ładowanie 15, 16-calowego MacBooka Pro modelami Air czy 13-calowymi. Warto skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania oryginalnego, kompatybilnego kabla.

Podsumowanie

Należy pamiętać, że tylko wysokiej jakości diagnostyka pomoże ustalić dokładną przyczynę usterki. Dlatego zapraszamy do serwisu https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/ w Warszawie na profesjonalny przegląd i szybkie rozwiązanie problemu gwarancyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here