Czy laserowa korekcja wzroku jest refundowana?

2
561

Zdrowie naszych dzieci i nas samych jest dla nas najważniejsze, dlatego zawsze staramy się dbać o odpowiednią profilaktykę oraz o robienie badań. Zazwyczaj, gdy zauważamy u siebie jakieś niepokojące objawy, idziemy do lekarza. To samo dotyczy naszych dzieci. Chcemy wiedzieć dosyć szybko co dzieje się w naszym organizmie. Szczególnie dbamy o wzrok.

Korekcja wzroku

Czy laserowa korekcja wzroku jest refundowana?Kiedy zaczynamy gorzej widzieć, zazwyczaj udajemy się do okulisty. Niektórzy mają problem już od dzieciństwa ze wzrokiem i muszą nosić okulary. Inni natomiast gorzej widzą wraz z upływem czasu. W niektórych rodzinach, wada wzroku występuje genetycznie. Jest więc nieunikniona. Dziecko, które musi nosić okulary może gorzej widzieć, kiedy je ściąga. Często możemy również zaobserwować u małych dzieci skłonność do robienia zeza. Jest to wynikiem tego, że oko widzące gorzej ucieka i koncentracja spoczywa na jednym oku, przez co jest ono bardziej obciążone, dlatego tak bardzo ważne jest, aby dziecko nosiło dobrze dobrane okulary. Z czasem możemy się zastanowić, aby zrobić korekcję wzroku na NFZ. Co może przynieść bardzo dobre rezultaty. Oczywiście wcześniej trzeba dowiedzieć się od swojego lekarza o wszystkich przeciwwskazaniach do wykonania takiego zabiegu. Jest to oko, więc bardzo ważny dla nas narząd i możemy czuć naturalne obawy związane z operacją.

Czy laserowa korekcja wzroku jest refundowana?

Jeśli interesuje nas laserowa korekcja wzroku NFZ to niestety zabieg ten nie jest refundowany i musimy za niego zapłacić. Ale trzeba wybrać jak najlepszą placówkę, w której będziemy się dobrze czuli. Będziemy wiedzieli, że opieka jest na wysokim poziomie. Niektóre dzieci mają wykonywaną operację wzroku, ale dopiero wtedy, kiedy zbliżają się do dorosłości. To bardzo ważne, ponieważ organizm ludzki bardzo dynamicznie rozwija się do 12 roku życia i nie należy wtedy przeprowadzać inwazyjnych zabiegów. Warto zwrócić uwagę na to, ze laser w medycynie jest co raz powszechniej stosowany. Choćby lasery frakcyjne są odpowiednią metodą na walkę ze zmarszczkami i bliznami.

 

Niektórzy rodzice niepokoją się wadą wzroku swoich dzieci. Dlatego muszą wybrać dobrego lekarza, który pomoże ustalić rzeczywistą wadę i dobierze dobre okulary. Ich noszenie może wiązać się z dużą przyjemnością. Warto wybrać dziecku takie okulary, które mu się podobają, wtedy będzie chętnie w nich chodziło. Niektórzy noszą okulary przez całe swoje życie, inni zmienili je na soczewki, które mają wiele plusów, są bardzo wygodne w użytkowaniu, jednak trzeba pamiętać o ich higienie.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.fox360.net/pl/

2 KOMENTARZE

  1. Odkąd zdecydowałam się na laserową korekcję wady wzroku, moje życie jest znacznie lepsze! Nareszcie wszystko widzę, nie męczę się tak przy pracy przy komputerze czy czytaniu. Szkoda tylko, że nie jest to zabieg refundowany…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here