Zmieniamy swój styl życia – jak to osiągnąć?

0
200
Zmieniamy swój styl życia – jak to osiągnąć?

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo zyskać w krótkim czasie. Każdy cel należy się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest zaplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

1 krok

Pierwszym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze konstruktywne myślenie w dużej mierze uzależnione jest od odpowiedniej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z wyciśniętym sokiem z cytryny i łyżeczką miodu na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda forma ruchu jest w cenie, czy to będzie bieganie, czy basen, czy jazda rowerem.

Czwarty krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

5 krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony umysł. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

6 krok

Jak najwięcej zielonego na talerzu. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie sprawiają dolegliwości podczas trawienia.

Ósmy krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do ludzi. Uśmiech to cenna wartość, pomaga przeżyć nawet najcięższe chwile. Ma to wielkie znaczenie szczególnie jesienią i zimą, gdy niewiele jest słonecznego światła za oknem.

9 krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla rodziny i przyjaciół. Odwoływanie spotkań ze względu nadmiaru pracy to bardzo niedobry sposób zachowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here