Obrzeża gumowe – krótka charakterystyka i możliwości wykorzystania

0
594
Obrzeża gumowe – krótka charakterystyka i możliwości wykorzystania

W przypadku wielu obiektów użyteczności publicznej warto zatroszczyć się o bezpieczną nawierzchnię. Dotyczy to szczególnie przestrzeni, która jest wykorzystywana do nauki, zabawy czy też szeroko rozumianej rozrywki. Powyższe działania mogą stanowić nie lada wyzwanie, lecz za sprawą przemyślanych działań jest to możliwe do realizacji. Z pomocą spieszą nam bowiem obrzeża gumowe, a więc warto poświęcić im nieco uwagi.

Właściwości obrzeży gumowych

Na wstępie wypada zaznaczyć, że tego rodzaju zabezpieczenia gumowe mają w zasadzie identyczne zastosowanie jak te wykonane z betonu. W kwestii zasadniczych różnic między nimi należy wskazać odmienną estetykę wykonania oraz twardość produktu. Z reguły krawężniki gumowe produkuje się z wysokiej jakości mieszanek gumowych, co pozytywnie wpływa na wykorzystanie ich później w charakterze elastycznych elementów bezpiecznych nawierzchni. Ich wyjątkowa struktura, na którą składają się również odpływy liniowe, pozwala na przepuszczanie wody i zapewnia mrozoodporność. Nie są im również straszne uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. To nie koniec zalet tego rozwiązania, gdyż konstrukcja obrzeży za sprawą specjalnych rowków, sprzyja łatwemu montażowi. Do tego ponadprzeciętny poziom elastyczności umożliwia komfortowe dopasowanie powyższych elementów do danego projektu.

Możliwości wykorzystania obrzeży gumowych

W jakich sytuacjach obrzeże gumowe powinno się sprawdzić? Komponenty tego typu są nieodzowną częścią bezpiecznych nawierzchni gumowych z wykonanych z EPDM oraz SBR. Powyższe rozwiązania są optymalnym wyborem wszędzie tam, gdzie niezbędny jest wzrost poziomu bezpieczeństwa użytkowania danych nawierzchni. Tym samym szczególnie często tego rodzaju opcje są stosowane na: placach zabaw, siłowniach zewnętrznych, salach fitness, boiskach sportowych bądź basenach. Za sprawą montażu takich zabezpieczeń w powyższych lokalizacjach można uniknąć mało przyjemnym skutków uderzeń czy upadków w postaci stłuczeń lub wręcz złamań. Warto zatem zainteresować się takim krawężnikami, ponieważ stanowią one niezwykle praktyczne i uniwersalne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here