Nuty na perkusje dla każdego

0
740
Nuty na perkusje dla każdego

Perkusja to wspaniały instrument, który oferuje mnóstwo frajdy i możliwości podczas gry. Jest ona podstawą w każdym gatunku muzycznym, dlatego zawodowi perkusiści z imponującymi umiejętnościami, cieszą się sławą na całym świecie. Nie da się jednak dojść do profesjonalnego poziomu gry na perkusji bez treningu. Warto zatem zainwestować w nuty na perkusję, dzięki którym każdy może wchodzić na coraz wyższy poziom umiejętności.

Jaki zestaw wybrać i gdzie go szukać? Czym kierować się w trakcie zakupu? Przedstawiamy kilka najistotniejszych informacji na temat zestawu nut na perkusję, dzięki którym poszerzenie umiejętności perkusisty (niezależnie od jego poziomu) będzie jedynie formalnością.

Gatunek muzyki

Jeśli wchodzisz już na wyższy poziom umiejętności, na pewno jesteś w stanie określić, jaki gatunek muzyki kręci Cię najbardziej w kwestii edukacji gry na perkusji. Zaznaczamy, że nie musi być to ta sama kategoria, której słuchasz. Wielu artystów woli grać jazz, mimo że na co dzień w ich duszy gra punk rock. Przetestuj więc kilka opcji i zainwestuj w zróżnicowane nuty na perkusję. Dzięki temu ocenisz samodzielnie, co daje Ci najwięcej frajdy i przyjemności podczas nauki, jam session lub występów.

Poziom zaawansowania

Im więcej materiałów edukacyjnych, tym lepiej – niezależnie, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą. Warto jednak zaznaczyć, że nuty na perkusję mogą być bardziej lub mniej skomplikowane, co z kolei będzie mieć realne przełożenie dla efektów i satysfakcji z gry. Po pierwsze, lepiej wybrać zestaw zbyt prosty, niż zbyt trudny. Wychodząc poza tak zwany szereg i sięgając po skomplikowane propozycje, zwyczajnie nie będziesz w stanie ich opanować, co może prowadzić do frustracji i niechęci. Najlepiej zatem od razu kupić kilka pozycji, by z czasem przechodzić między poziomami – od najprostszego, do najbardziej zaawansowanego.

Eksperymentuj i szukaj swojej indywidualnej drogi

Perkusiści nie muszą martwić się o przyszłość swojego zawodu, ponieważ zawsze znajdzie się dla nich miejsce w każdym gatunku muzycznym. Trzeba jednak przyznać, że nuty na perkusję pozwalają odkrywać zupełnie nowe kierunki rozwoju i nurty, dzięki którym Twoja gra stanie się o wiele ciekawsza dla potencjalnego odbiorcy. Nie zamykaj się na sztywne schematy, które mogą powodować szufladkowanie Twojej osoby, np. granie tylko i wyłącznie z kapelami rockowymi. Czasem warto zrobić kolaborację z Kubańskim zespołem muzyków lub nawet zagrać hardcorowy rap z żywą perkusją. Warto jednak wcześniej sprawdzić inspiracje i wykorzystać nuty na perkusję dla danego gatunku muzyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here