Ładowarka typu C

1
686
Ładowarka typu C

Ładowarka typu c jest to od niedawna stosowany rodzaj wtyczki USB. Dzięki symetryczności możemy ją podpiąć dowolną stroną. Jest również stosunkowo niewielka i bardzo wytrzymała.

Złącze USB

USB (Uniwersal Serial Bus) po raz pierwszy ukazało się światu w 1998 roku. Za twórców tego złącza uważa się Microsoft,IBM, DEC, Intela i Compaq. Zadaniem USB jest wykrycie urządzenia, zainstalowania potrzebnych sterowników i połączenia się z dowolnym sprzętem, na przykład komputerem, telewizorem, aparatem i wieloma innymi urządzeniami. Sprawiło to, że złącze to ciągle się rozwijało.

Ładowarka typu C

ładowarka typu cJednak czym różni się złącze typu c, od na przykład popularnego złącza typu b lub a? Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć, że są one bardzo zróżnicowane, ładowarka typu c ma inny kształt i rozmiar. Jest ona symetryczna, co pozwala podpiąć ją dowolną stroną, dlatego zawsze będzie pasował. Od innych złącz również swoim niedużym rozmiarem, który jest podobny do portu micro-USB. Taki kształt sprawia również, że złącze typ c jest wiele razy bardziej wytrzymalszy,bo aż siedmiokrotnie, niż zwykłe. Przekłada się to a możliwość wieloletniego korzystania z takiego właśnie złącza.
Kolejną wspaniałą zaletą złącza typu c, jest świetny i wygodny przesył danych. Port ten możemy wykorzystać na wiele sposobów, mianowicie jako: DisplayPort, PCI Express, a także Thunderbolt. Oznacza to że przy pomocy jednego złącza możemy podłączyć się do wielu urządzeń, takich jak telewizor, laptop i wiele innych.

Zalety ładowarki typu C

Ładowarka typu c pozwala również a szybsze ładowanie urządzeń,dzięki temu że jest kompatybilne ze standardem USB Power Delivery 2.0. Oznacza to że złącza typu c mogą pobierać nawet do 100 W. Dzięki temu, że złącze typu c korzysta z technologii SuperSpeed+ wyprowadza ją przed konkurencyjne porty. Kolejną zaletą USB typu c jest to, że szybkość przesyłu danych jest naprawdę zdumiewająca. Jest on dwa razy szybszy od USB 3.0 i aż 20 razy od USB 2.0, co przekłada się na przepustowość na poziomie 10 Gb/s. Dodatkowo za pomocą tego standardu można przesyłać wideo w rozdzielczości 4K z szybkością 30 kl/s. Dzięki tym wszystkim zaletą ładowarka typu Cały czas zyskuje na popularności i występuje w większości flagowych modelów wiodących firm, takich jak samsung, LG, huawei lub xiaomi. Spowodowało to że ładowarka typu c stała się standardem wśród urządzeń mobilnych.

Współpraca:

https://dakolizaki.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here