Jak kupić dobry toner?

0
240
Jak kupić dobry toner?

Każdy doskonale wie, że jeśli chce się korzystać z drukarki, trzeba do niej od czasu do czasu kupować tusz. Co prawda tusze do drukarek wymienia się stosunkowo rzadko, lecz mimo wszystko użytkownicy tych urządzeń nie mają specjalnie wiele trudności w ich poprawnym wybraniu i kupieniu. Niestety zupełnie inaczej to wygląda jeśli chodzi o tonery. Jakim cechami muszą się one charakteryzować, aby móc podjąć dobrą decyzję podczas ich kupowania?

Podstawowe parametry dobrego tonera

O czym trzeba konkretnie pamiętać, gdy podejmuje się zadania wybrania odpowiedniego, nowego tonera do drukarki laserowej? Przede wszystkim na samym początku trzeba określić to, do jakiego modelu drukarki będzie dany toner kupowany. Jak się bowiem okazuje, każdy model, a konkretniej każdy producent drukarek, stosuje nieco inne formaty tonerów. Powoduje to, że jeśli kupi się toner od innego producenta, nie będzie on działał w posiadanej przez nas drukarce drugiego producenta. Żeby nie doszło do takiej pomyłki, koniecznie trzeba sprawdzić oznaczenia tonera i to, czy zgadzają się z oznaczeniami na drukarce.

Kolejnym ważnym zdaniem, o którym trzeba pamiętać, jest wybranie koloru tonera. Najczęściej w drukarkach laserowych ma się do czynienia z tonerem monochromatycznym, lecz zdarzają się także drukarki kolorowe, które wymagają oczywiście innego typu tonera. Warto więc sprawdzi i tę cechę przed wydaniem pieniędzy. Na koniec pamiętać trzeba również o tym, jaka ma być wydajność danego tonera. Można kupić model pozwalający wydrukować więcej stron, lecz oczywiście będzie on droższy. Warto więc przed zakupem ocenić, jak wiele stron chce się danym tonerem wydrukować i jakie się ma na drukowanie zapotrzebowanie.

Toner zastępnik czy oryginalny?

Zupełnie osobnym tematem jeśli chodzi o kupowanie tonerów do drukarek, jest to, czy mają to być produkty oryginalne, posiadające logo i hologramy producenta, czy też może jednak zamienniki, których wszystkich tych oznaczeń są pozbawione. Jakie są między nimi różnice?
Oczywiście na plus zamienników trzeba zaliczyć to, że są to produkty o wiele tańsze. Często różnica w cenie sięga nawet 30%, co jest już kwotą dość znaczącą.
Niestety na tym zalety się kończą. Tonery zastępniki to bowiem również nieco gorsza jakość niż w produktach oryginalnych. Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o tym, że są to tonery mniej wydajne, więc wydrukować z nich można mniej stron. Co więcej, są one również często nieszczelne, wiec istnieje duże ryzyko, że toner się z nich wysypie, czym oczywiście spowoduje pobrudzenie wałka drukarki, który brudzić będzie następnie drukowane kartki.
Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że kupienie i używanie takiego zamiennika wiąże się z utratą gwarancji na drukarkę. A to w połączeniu z dużym ryzykiem awarii tonera, sprawia, że maleje zasadność kupowanie takich wersji.

Tonery, tusze Wrocław
Sklep internetowy z tonerami.
RAF-TECH Rafał Jarosz
Infolinia: 736 658 981
telefon: 71 726 00 30
email: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here