Euro w podróż do Grecji.

0
302
Euro w podróż do Grecji.

Planujesz wakacje i szukasz inspiracji? Wybierz się do Grecji.

To jeden z najchętniej odwiedzanych kierunków przez turystów z całego świata. Piękne plaże, lazurowy kolor wody, antyczne zabytki, ciepło i przyjemnie. Myśląc o wypoczynku nie zapomnij odpowiednio wcześniej wymienić waluty.

Pieniędzmi obowiązującą w Grecji jest oczywiście euro. To jedno z państw, które najszybciej zdecydowało o rezygnacji ze swojej dotychczasowej narodowej waluty i zastąpienie jej wspólną jednostką. Do 2002 roku płaciliśmy bowiem grecką drachmą (w chwili przejścia, za 100 drachm można było dostać zaledwie 0,2935 euro). Dziś drachm nie ma już w ogóle w użytku. Jeśli chodzi o koszty związane z miejscem pobytu, tańszy będzie urlop w miejscowości na stałym lądzie. Do najdroższych należą greckie wyspy: Santorini, Mykonos, Zakynthos, a także na Rodos i Korfu. Bardziej atrakcyjne cenowo są zaś Kreta i Kos.

Ile dokładnie euro zabierzemy na naszą wyprawę, zależy od celu wycieczki i od nas samych. Warto przemyśleć wcześniej czy wypoczynek będzie bierny czy raczej czynny. Potem pozostaje sprawdzić ceny wynajęcia samochodu, wejściówek, wliczyć, mniej więcej, koszt posiłków, zastanowić się, czy interesują nas wycieczki nadprogramowe oraz inne atrakcje w pobliżu miejsca naszego noclegu.

Zastanawiając się nad potrzebnymi funduszami warto także wziąć pod uwagę, gdzie wymienimy PLN na euro. W tym najlepiej pomogą nam kantory internetowe. Dzięki nim mamy szansę na najlepszy kurs euro. W razie ostatecznej potrzeby wymiana złotówek na euro na miejscu, w Grecji, bywa możliwa. Aczkolwiek nastawmy się na to, że cena będzie dość wysoka. Dlatego warto pomyśleć zawczasu o wszelkich finansach. Zakładając portfel walutowy w kantorze internetowym odpowiednio wcześniej mamy pewność, nie tylko korzystnej wymiany złotówek na euro, ale także tego, że zaoszczędzimy, a zyski będziemy mogli wydać chociażby na dodatkowe greckie atrakcje. Dzięki kantorowi internetowemu możemy dokonać transakcji w każdym dogodnym dla nas momencie. Serwisy działają całodobowo przez cały tydzień. Potrzebujemy jedynie urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Wystarczy nam więc nasz telefon komórkowy.

Wymieniając pieniądze na euro w kantorze internetowym, trafiają one od razu na nasze konto walutowe, do którego możemy zamówić kartę płatniczą i bezpiecznie oraz tanio płacić za granicą lub po prostu wypłacić gotówkę z oddziału. E-kantory oferują euro po najtańszej cenie, bo mają niskie spready. Są one znacznie mniejsze niż chociażby w placówkach bankowych. Serwisy wymiany pieniędzy online nie są obciążone kosztami utrzymania placówek, funkcjonują w sieci i są bezproblemowe.

Korzystanie z e-kantoru ułatwia także dokonanie wszelkich świadczeń związanych z pobytem, np. we wnoszeniu opłaty za nocleg. Jak to działa? Uzupełniamy środki w portfelu walutowym w panelu klienta przelewając tam złotówki np. z naszego rachunku osobistego. Wybieramy euro jako walutę transakcji. Serwis dokonuje przewalutowania. Podajemy numer IBAN rachunku hotelu, jako odbiorcy. W kilka minut otrzymuje on naszą zapłatę, a my mamy pewność, że nie przepłaciliśmy.

Kantory internetowe są najczęściej wybieraną formą wymiany pieniędzy przed zagranicznym urlopem. Warto wybrać wcześniej pasujący nam serwis, zapoznać się z jego działaniem i mieć gwarancję, że ewentualny brak środków płatniczych nie zakłóci nam wypoczynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj