Czy zakup ochraniacza 200/220 to dobry pomysł?

0
251
Czy zakup ochraniacza 200/220 to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć swój materac przed zniszczeniem? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup ochraniacza nieprzemakalnego. Ochroni on materac oraz łóżko przed wilgocią oraz płynami, a tym samym znacząco wydłuży jego żywotność.

Czy warto zdecydować się na zakup ochraniacza 200/220?

Szukasz sprawdzonej ochrony materaca oraz łóżka? Ochraniacz w postaci nakładki na materac 200/220 doskonale sprawdzi się jako dodatkowa warstwa, którą można nałożyć na lub pod prześcieradło. Dzięki materiałowi, z którego jest wykonany, zapewnia higieniczne środowisko podczas snu i chroni materac przed zabrudzeniami.

Aby właściwie spełniał swoje zadanie, kupując konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim powinien być on wykonany z materiału, który jest wodoodporny, ale który przepuszcza powietrze. Dzięki temu zapewni on ochronę przed przedostawaniem się wilgoci do materaca, przy zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza i wentylacji materaca głównego.

Ważną kwestią jest również rozmiar ochraniacza. Jeśli kupimy zbyt duży model, będzie on po prostu niewygodny. Zbyt mały podkład nie zakryje z kolei całej powierzchni materaca, a tym samym narazi go na zamoczenie i zniszczenie. Najlepiej wybrać ochraniacz w takim samym rozmiarze, co prześcieradło.

W jakiej sytuacji sprawdzi się ochraniacz nieprzemakalny na materac 200/220?

Ochraniacze tego typu polecane są między innymi jako dodatkowe zabezpieczenie na materac dziecięcy, które zapewni ochronę przed zabrudzeniem i zanieczyszczeniami.
Podkład nieprzemakalny sprawdzi się także w przypadku pacjentów leżących, osób starszych, osób mających problem z nietrzymaniem moczu czy kobiet w okresie połogu.
Będzie także pomocny w przypadku nadmiernego pocenia się w nocy. Pot po wsiąknięciu w materac może powodować brzydki zapach i narażać materiał na powstanie grzybów. Stosując ochraniacz, zapobiegniemy tego typu sytuacjom.

Na co zwrócić uwagę, kupując ochraniacz na materac 200/220?

Przede wszystkim powinniśmy dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału jest on wykonany, dzięki czemu będziemy mieć informacje o wszystkich możliwych alergenach i innych elementach, które mogą wywoływać ewentualne problemy.

Ważną kwestią jest także sposób czyszczenia, zwłaszcza jeśli opiekujemy się osobami chorymi, gdyż musimy zawsze stosować się do odpowiednich zaleceń producenta. To niesamowicie istotne w przypadku np. zabrudzeń fizjologicznych. Jeżeli temperatura prania podana w zaleceniach jest inna, to nie należy jej przekraczać aby nie zniszczyć produktu.
Musimy zadać sobie też pytanie, czy potrzebny nam jest ochraniacz wodoodporny. Jeżeli nasz materac jest narażony na różnego rodzaju zabrudzenia i zalania cieczą, to powinniśmy na pewno wybrać właśnie taki model.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here