Zawieszenie pneumatyczne w samochodzie i jego zalety

0
697
Zawieszenie pneumatyczne

Zawieszenie pneumatyczne potocznie nazywane ”air ride” jest aktualnie jednym z coraz bardziej popularnych systemów amortyzacji w samochodach. Polega na zamianie sprężyn amortyzatora na poduszkę wykonaną z bardzo trwałej gumy. Guma ta jest wypełniana przez powietrze które znajduje się w butli umieszczonej w bagażniku. Powietrze wtłaczane jest za pomocą kompresora, który również automatycznie napełnia butlę. Stosuje je się najczęściej w samochodach tuningowanych oraz samochodach terenowych.

Zawieszenie to daje możliwość regulacji obniżenia naszego samochodu w zależności od tego w jakich warunkach przyjdzie nam się poruszać

Zawieszenie pneumatycznePrzykładowo, kiedy udajemy się naszym samochodem na zlot motoryzacyjny, możemy obniżyć nasze zawieszenie i zaprezentować nasze auto w najkorzystniejszej pozycji (jak wiadomo im niżej tym lepiej). Z drugiej strony, kiedy napotkamy jakąś przeszkodę np. próg zwalniający, czy wysoki krawężnik, jesteśmy w stanie jednym kliknięciem podnieść nasz pojazd do poziomu pozwalającego na bezproblemowe pokonanie przeszkody. W samochodach terenowych działa to dokładnie odwrotnie, kiedy wyjeżdżamy w teren podnosimy nasz samochód, natomiast przy poruszaniu się na drodze obniżamy go aby poruszać się bez tzw. efektu pontonu. Dodatkowym aspektem przemawiającym za zainstalowaniem ”air ride” w naszym aucie jest zwiększająca się popularność tego rozwiązania. To z kolei prowadzi do obniżenia cen takiego zawieszenia oraz wpływa na powstawanie coraz większej ilości firm które specjalizują się w instalacji oraz naprawie takich osprzętów. Na Polskim rynku znajduje się już bardzo dużo firm które oferują profesjonalny dobór komponentów ich instalację oraz serwis.

Sam system nie jest drogi w utrzymaniu, a według jego użytkowników jest bardzo wygodny i prosty w użyciu

Podsumowując, zawieszenie pneumatyczne jest bardzo prostym oraz niedrogim rozwiązaniem dla wszystkich prawdziwych entuzjastów motoryzacji. Myślę, że warto zastanowić się nad jego zamontowaniem w Swoim samochodzie.

Współpraca: https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here