Wybór odpowiedniego prześcieradła wpływa na jakość snu

0
169
Wybór odpowiedniego prześcieradła wpływa na jakość snu

Jakość snu zależy od dużej liczby czynników, na przykład od odpowiednio dobranej poszewki na poduszę i poszewki na kołdrę. Nie mniej znaczące jest także prześcieradło, do którego konsument nie przykłada wagi – to błąd. Podczas snu w równym stopniu otula się on bowiem kołdrą, co dotyka materaca, a wobec tego pokrywający powierzchnię łóżka materiał powinien zapewniać równie przyjemne wrażenia. Jak zatem wybrać najwygodniejsze prześcieradło?

Sprawdź na: https://ochraniacz-na-materac.pl/27-przescieradla-140×200

Prześcieradła – jak wybrać rozmiar?

Największe znaczenie w dopasowaniu prześcieradła ma jego wielkość. Prześcieradło musi być w głównej mierze komfortowe w użytkowaniu: powinno przykrywać w całości powierzchnię łóżka. Dlatego przed przystąpieniem do kupna warto wiedzieć, jak duża jest powierzchnia łóżka. typowy piernat pojedynczego łóżka ma 140 centymetrów wszerz i 200 centymetrów długości. W oznaczeniach nie podaje się jednak tak szerokiej informacji o wymiarach, a klasyfikuje skróconą klasyfikacją. Przyjęło się, iż te opisuje się jedynie prześcieradłami 140×200.

Prześcieradło – z gumką czy bez gumki?

Nie mniej ważna kwestia to wybranie wykończenia, które łączy się z funkcjonalnością , jak i wygodą zakładania i ściągania prześcieradła. Nikt nienawidzi budzić się w zsuniętym prześcieradle, jakie przesunęło się w ciągu nocy. Tak zazwyczaj zdarza się z tradycyjnymi prześcieradłami, niewykończonymi gumką. Aby ochronić przed tym prześcieradło, najskuteczniejszym rozwiązaniem może być zdecydowanie się dokładnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają także tę zaletę, że nie zsuwają się ani też nie przesuwają: raz nałożone na materac, pozostają na nim niemal w niezmienionej pozycji, dzięki czemu łóżko zawsze prezentuje się na dokładnie zaścielone.

Ten model prześcieradeł nie podoba się jednak każdemu. Typowy konsument chętniej wybiera standardowe prześcieradło, jakie zakłada się na na wierzchnią stronę materaca, a jego rogi zakłada pod materac. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może nierzadko się przesuwać i zwijać się, ale właściwie zaciągnięte nie powinno stanowić problemu. Dlatego też na rynku pojawia się też coraz więcej modeli z zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednak najbardziej od tkaniny, z której zostało ono wykonane. Jej faktura powinna być miła w dotyku, a poza tym delikatna i o prostej powierzchni. Idealnie sprawdzają się prześcieradła bawełniane, a te dzieli się na wiele rodzajów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina niesamowicie delikatna i miękka w dotyku, a jednocześnie wytrzymała i wyjątkowo sprężysta. Spośród pozostałych wykonanych z bawełny materiałów wyróżnia się niewypukłą, prostą powierzchnią. Nic więc zaskakującego, iż prześcieradła jersey 140×200 cieszą się niezmiennym popularnością.

Podobne do nich są prześcieradła frotte, także produkowane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę produkowania materiału, za pomocą splotu pętelkowego, mają kompletnie odmienną strukturę: niesamowicie miękką ,a przede wszystkim puchatą. Z tego powodu prześcieradło frotte nie mnie się, a także nie wymaga prasowania, co jest jego nieporównywalną zaletą.

Prześcieradła jersey  oraz prześcieradła frotte

Podsumowując, dobór idealnego prześcieradła 140×200 w dużej mierze wiąże się z indywidualnymi preferencjami. Każdy ze znajdujących się na rynku produktów z pewnością sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Aby jednak dopasować prześcieradło do swojego materaca, warto wziąć pod uwagę własne potrzeby oraz pragnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here