Samochód zastępczy z OC Link4

0
616
Samochód zastępczy z OC Link4

W przypadku gdy Twój samochód został uszkodzony przez użytkownika, który posiada polisę ubezpieczeniową w LINK4 przysługuje Ci samochód zastępczy z polisy OC LINK4.

Procedura wynajmu samochodu zastępczego

Wynajem samochodu zastępczego odbywa się za pośrednictwem formularza i ma charakter bezgotówkowy. Po przesłaniu zgłoszenia nastąpi kontakt z wypożyczalni samochodów. Użytkownik uszkodzonego pojazdu otrzymuje samochód tej samej klasy, w tym przypadku wiek samochodu nie ma znaczenia, segment samochodu zastępczego jest zgodny z segmentem uszkodzonego pojazdu. Poszkodowany ma możliwość skorzystania z innej wypożyczalni niż ta wskazana mu przez LINK4.

Okres i warunki użytkowania samochodu zastępczego

Okres użytkowania samochodu zastępczego zależy od rodzaju szkody. W przypadku szkody częściowej poszkodowany ma prawo użytkowania samochodu zastępczego przez cały okres naprawy, w przypadku szkody całkowitej okres ten trwa do chwili uszkodzenia likwidacji szkody tzn. do momentu wypłaty środków pieniężnych na konto poszkodowanego, w niektórych przypadkach może być przedłużony do momentu nabycia przez poszkodowanego nowego pojazdu. Samochód zastępczy z OC Link4 przysługuje poszkodowanemu od momentu zdarzenia w sytuacji gdy uszkodzenia pojazdu uniemożliwiają jego poruszanie się po drodze, w przypadku gdy uszkodzenia nie wpływają na bezpieczeństwo użytkownika pojazdu i innych uczestników ruchu drogowego samochód zastępczy zostaje udostępniony poszkodowanemu od chwili rozpoczęcia naprawy. Samochód zastępczy może być użytkowany również przez rodzinę poszkodowanego, a w przypadku samochodu firmowego przez współpracowników.

Dodatkowe informacje

  • samochody udostępniane z polisy OC LINK4 posiadają pełne ubezpieczenie OC i AC. W przypadku wystąpienia szkody na tych samochodach klient nie ponosi dodatkowych kosztów tzw. udziału własnego
  • istnieje możliwość zwrócenia pojazdu zastępczego w innym mieście, bez dodatkowych kosztów
  • w przypadku wydłużenia terminu naprawy lub konieczności dodatkowych oględzin, bądź też braku dostępności części zamiennym wydłuża się również okres wynajmu samochodu zastępczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here