Jak nadać paznokciom ładny kształt?

0
729
Jak nadać paznokciom ładny kształt?

Paznokcie są jednym z głównych atrybutów eleganckiej kobiecości. Stan dłoni i paznokci świadczy o ich właścicielce i jej dbałości o siebie. Krótkie, długie, wąskie i szerokie niejednokrotnie  budzą podziw lub niesmak w zależności od tego jak się prezentują.  Aby paznokcie były efektowne trzeba włożyć w nie trochę pracy. Przede wszystkim warto dobrać kształt odpowiedni do dłoni.

Paznokieć, paznokciowi nie równy

Jak nadać paznokciom ładny kształt? Zanim zaczniemy piłować i obcinać warto zdecydować jaką formę chcemy uzyskać w efekcie końcowym.

  • spiczaste – kształt przeznaczony do paznokci długich i mocnych, ze względu na dość cienki szpic nie polecany do paznokci naturalnych.
  • migdał – charakterystyczny kształt migdała uzyskiwany poprzez spiłowanie części za opuszkiem palca w łagodny szpic. Sprawdzi się przy delikatnej płytce paznokcia
  • zaokrąglone – szczyt paznokcia spiłowany w zaokrąglony kształt odpowiadający mniej więcej kształtowi przy skórce. Zmniejsza ryzyko złamania.
  • kwadratowe –  przeznaczony do paznokci długich lub półdługich. Kształt polecany dla osób o mocnych paznokciach, gdyż spiłowana prostopadle do opuszka, prosta góra paznokcia jest narażona na uszkodzenia. Mniejszą szansę na uszkodzenie maja paznokcie kwadratowe z zaokrąglonymi rogami.
  • ballerina – lekko spiłowane pod kątem w kierunku góry i z prostym szczytem, nazwę swoją wzięły od kształtu przypominającego obuwie baletnic. Idealne nadanie kształtu wymaga umiejętności. Najlepiej prezentują się na paznokciach półdługich.

Jak dobrać idealny kształt paznokci?

Choćby nawet najpiękniej wyglądały u kogoś, u nas te same paznokcie mogą bardziej szpecić niż zdobić. Dlatego jeśli chcemy nadać paznokciom ładny kształt, najpierw warto przyjrzeć się swoim rękom. Panie o pulchnych dłoniach i krótkich palcach nie powinny nosić paznokci kwadratowych gdyż jeszcze bardziej podkreślają ich”przysadzistość”. Jeśli mamy szeroką płytkę nie warto piłować jej w szpic, gdyż nigdy nie osiągniemy efektu smukłości, a piłowanie na siłę boków paznokcia spowoduje tylko stwardnienie skórek wokół i ciągłe ich wysychanie.

Jak piłować żeby nie zniszczyć?

Dobranie kształtu paznokcia to podstawa. Trzeba jednak jeszcze wybrana formę uzyskać. Jak nadać paznokciom ładny kształt by nie ucierpiały i cieszyły nas swoim wyglądem? Musimy zastosować się do kilku zasad.

  • grubość ziaren pilnika dobrać do grubości paznokci.
  • w trakcie piłowania paznokci dłoń powinna być stabilnie oparta.
  • paznokcie powinny być suche.
  • pilnik przesuwamy tylko w jednym kierunku, aby zapobiec rozdwajaniu się płytki paznokcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here