Alternatywa dla Google

0
403
Alternatywa dla Google

Często słysząc słowo „wyszukiwarka” od razu przychodzi nam do głowy narzędzie od Google. Jednak mimo zdecydowanej dominacji na rynku, nie jest to jedyna dostępna wyszukiwarka sieciowa. Jaka może być więc alternatywa dla Google?

Wyszukiwarki – czyli nie samym Mountain View człowiek żyje

Każdy kojarzy chyba Yahoo! oraz Bing – dwie bardzo popularne wyszukiwarki, które jednak nie są w stanie dorównać Google.com. Jaki może być tego powód? Można wymienić tu chociażby fakt, że nie różnią się one zbytnio od algorytmu firmy odpowiedzialnej za Chromium i Androida. Istnieje jednak alternatywa dla Google, która faktycznie oferuje coś więcej.

Prywatność? DuckDuckGo!

O czym mowa? O wyszukiwarce DuckDuckGo. Ten stworzony w oparciu o projekty open-source algorytm w przeciwieństwie do hegemona wyszukiwania nie zbiera danych o użytkownikach (a przynajmniej bardzo się tym szczyci…) i gwarantuje im pełną prywatność w kontekście wyszukiwań.

Taka alternatywa dla Google w przyszłości może zyskiwać sporą popularność. W końcu kwestie prywatności w sieci stają się coraz bardziej drażliwym tematem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here